blank

Bilenler bilir bilmeyenler şimdi öğrenecek, ben home office çalışıyorum. sabah pc vs sırt çantamı alıp scooterıma atlayıp, bir cafeye kahveciye kapağı atıyorum. Çünkü homeoffice evde pijama terlik modunda yapılacak bir iş değil.
Motivasyon önemli 🙂
Neyse asıl konumuza gelelim.
İpeksi tatlar ‘ın İpek ‘i aslında mimar ama mutfak aşığı bir mimar bir sürü mutfak serüveni sonrasında, Gerçekten çikolata yapmak için eğitim almanın gerekli olduğunu farkedip, Belçikaya Advance Pralin Çikolata kursuna katılmış. Artık, taze, katkısız, şık ve lezzetli çikolatalar yapıyor…
Anadolu Üniversitesinden e-eğitim bölümünden Catering eğitimi almış.
Ve bütün bu işleri yaptığı , evindeki mutfağından, iş mutfağını toparlayıp, büronun bir odasını mutfak haline getirmiş. Artık hem çizim yapıp hem pasta yapabiliyor…
Alsancak’ta bir Apartmanın 3. katında bir sürü şey yapıyor, isterseniz gidip tüm gün yayılıp, pc başında çalışabiliyorsunuz , aslında mekanı İpek’ in cümleleriyle tarif etmek gerekirse ;
”Biz öyle bir mekan yapalım ki, insanlar gelsin, çalışsın, sohbet etsin, yesin içsin.. ter kokan garsonlar, istenmeyen müzikler, sigara içilmeyen yerde sigara içenler, senin başın ağrırken yüksek sesle gülenler, konuşanlar, kavga edenler olmasın dedik..

Sanki evdeymişiz gibi olsun, ama biz çalışmayalım.. hizmet etmeyelim, biz sohbet edelim herşey önümüze gelsin diyenler için bir mekan düzenledik..
15 kişiye kadar oturarak, 20 kişiye kadar kokteyl gibi istediğiniz menü veya bütçede yemek hazırlayabiliyoruz. Partiler, bekarlığa vedalar, aile yemekleri, iş toplantıları, grup motivasyon yemekleri yapabiliyoruz.

Ayrıca, bu kadar yıldır biriktirdiğimiz bilgi birikimini değişik atölyeler düzenleyerek paylaşıyoruz. Çikolata, ekmek, kurabiye yapmasını öğretiyoruz. Yemekleri birlikte yapıp yediğimiz ayrıca bir atölyemiz de var. Psikodrama yöntemini kullanarak çikolata yardımıyla ben farkındalığı isimli Berna Gökengin ile birlikte yürüttüğümüz bir atölyemiz daha var..

Bir şey paylaşmak, birilerine bir şey anlatmak isteyen herkese açık bir mekan düzenledik. Kitap okuma kulupleri, yazıçiziçeki grubu, iş kadınları konseyi belli sürelerle burada etkinlikler yapıyorlar.

Ekip ruhu yaratmak isteyen bütün firmalarla da farklı çalışmalar içerisine girebiliriz.

Üstelik bu atölyeleri ve grup yemeklerini yaparken kullandığımız malzemelerde yapay aromalar, katkılar, margarin, ayçiçek yağı,glikoz şurubu vs. kullanmıyoruz.

Ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz, yemeklerimizde ikram ediyoruz.

Tabii ki geçmişte yaptığımız tasarım pastalarımızın ve tatlarını tasarladığımız çikolatalarımızın satışı devam ediyor.

Sabah 9:30 akşam 18:30 a kadar mutlaka açığız. Etkinlik olan günlerde saatlerimiz değişiklik gösteriyor.”

Eğer gün içinde kafamı toplayacağım bilgisayarımla huzurla çalışacağım bir mekan arıyorum diyenlerdenseniz İpeksi tatlar tam size göre …
ben arada kaçıyorum belki bir gün karşılışırız
O muhteşem çikolatalarından , pavlovasından, cheesecakeinden bahsetmiyorum bile fotoğraf bence her şeyi anlatıyor:)

http://www.ipeksitatlar.com/

gitmek isteyenler için tarifi adres : Alsancaktaki Tam otomatik otopark yanındaki bina 🙂
detaylı bilgiye web sitesinden de ulaşabilirsiniz

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz