Çağlan Tütüncüoğlu  aslında İç Mimar , 11 yıl önce yatırım olarak aldığı dükkanı mezeci olarak faaliyete açar. Göçmen bir aileden geliyor, yemek kültürüyle büyüyen şanslı çocuklardan .

 

Ama o bir işletmecidir, mutfağı bilmesine rağmen karışmaz . Bir yaz günü aşçısı ile tartışır ve yaz sezonu tam işlerin yoğun olduğu bir gün aşçı işi bırakır gider. Hatta arkadaşları Çağlan hanıma geç bir uyarıda bulunur ‘’ sezon ortası aşçıyla tartışılır mı ? Herkes aşçı arıyor hemen bırakır gider tabi ‘’. Ve iş başa düşer . Yıllardır aileden edindiği bilgilerle ekibini kurar .Hem de ekibin tamamı kadınlardan kurar. Adeta amazonlar gibiler .

 

Bu kadar uyumlu bir ekip görmedim ,  hemcins olduklarından dolayı mı bilmiyorum ama sanki iş yapmıyor eğleniyor gibiydiler . Hepsinin yüzü gülüyor ve neşeli .

Pozitif çalışma koşulları ve ekip ruhu ürüne de yansıyor.

Yediğim her şey çok lezzetliydi . Burada bir parantez açmakta fayda var, Bodrum mezede sadece paket satış var , oturup yemek yiyemiyorsunuz .Aslında take a way mezeci.

Bodrum_meze

Mezelerden en çok öne çıkan acılı bal kabağı .  Bu mezenin öne çıkmasının bir diğer sebebi ise Çağlan hanım kabakları kendi dedelerinden kalma ata tohumları ile kendi tarlasında üretiyor olması .

‘’Her yıl memlekette üretiyoruz ve hasatta Bodrum’a getiriyoruz ‘’diyor .

İçimden bu tatlı bal kabağına acıyla bu lezzeti kazandıran mutfak, daha neler yapmaz dedim 🙂

acili_bal_kabak

Sezona dinlenmiş ve yeni bilgiler edinmiş olmak için 3 ay tüm ekip tatil yapıyor her yıl 1 ocakta dükkan kapanıyor , 1 Nisanda açılıyor .

Adresi ve iletişim bilgilerini bırakıyorum;)

Atatürk Bulvarı No:35/C Bitez – BODRUM

0252 363 95 00

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz