blank

MARDİN’E AZ KALA

Evde harıl harıl Mardin yol hazırlığı yapıyorum. Eskiden olsa bavullarca hazırlık yapardım; o ayakkabıya bu çanta, yok aksesuar, biraz fular, bolca takı…
Oysa motor insanı minimal hayata alıştırıyor. Sadeleştiriyor.
Şimdi hazırlıklarım çok da pratik. Motor ekipmanı ile yol alıyorum; korumalı motor montu, korumalı botlar, kevlar korumalı pantolon, boyunluk kask ve eldivenler. Botları çıkarınca özlediğim terliklerim, 2 efil elbise, 15 tişört yeter de artar bile. Genel temizlik ve bakım kremleri -ki onlar da seyahat sırt çantamda zaten mini seyahat boyu ile hep hazır.

Asıl sorun teknik ekipmanlar. Onları ayrı bir çantaya hazırlıyorum. Fotoğraf makinesi (aynasız yeni jenerasyon, minik geçtim, çok rahatım) şarj, pc şarj, intercom şarj, aksiyon kamera şarj, tripot telefon şarj. En riskli eşya grubu; hem kırılma, çalınma riski yüksek, hem de ya şarjını unutursam ya birinin bir şeyi kalırsa diye titizlikle hazırlanan çantam.

Bir gün motoruyla gezen birine seyahatimi söyleyip “sence yanımda olması gerekenler neler” diye sormuştum. Bana “sadece üçlü priz” demişti. Şimdi ekipmanları yazarken anladım neden 3lü priz 🙂

Motorda olması gerekenler, lastiğim patlarsa anında çözecek lastik köpüğü, zincir yağım. En hayati olanları 🙂
Bir de nereye gidersem gideyim mutlaka olmalı eşyalarım var (yeni trend söylem ise ;”must” larım):
Ajandam, kitabım, makyaj çantam, renkli not kalemlerim ve elbette yakın gözlüklerim 🙂
Sayarken yoruldum, ama hazırlarken kısa sürüyor. Çünkü bir an önce yola çıkma isteği hepsinin önüne geçiyor.

Almadığım ve alamadıklarım da var elbette. Mesela Hamur. Çantamı hazırladığımı gördükçe huzursuzlaşan kediciğimi maalesef yanımda götüremiyorum. Uzun seyahat programım sırasında “hipotermi” yaşayabilirmiş. İyi ki veterinerime danışmışım. Bana kalsa koyar sepete alıverirdim yanıma.

Hadi ben kaçtım. Mardin’de çocuklarla buluşup onlara MİNİMİKO Masal Dergisi de teslim edeceğim bu yolculukta. Siz de bu heyecanlı yolculuğu takip etmek isterseniz Instagram adresimden anlık takip edebilirsiniz:

instagram: @birgungidicem

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz