blank
Motorsikletle Mardin Seyahati

MARDİN’E MİNİMİKO GÖTÜRÜYORUM

Yola çıkmak, yolda olmak ve varmak kavramları arasında bir seçimdir hayat.
Ben hayatta hep yolda olmayı sevdim.
Kurumsal hayattan elimi kaptırıp, kolumu kurtarma çabalarında hayatı ve harcamaları minimum seviyede iyileştirip bir insanın en önemli kaygısı olan barınma sorunumu çözüp hayatı kendim için yaşama mottosuyla kurguladım.
Hiçbir kuruma bağlı olmamak, köksüz ve bağsız olmak insana inanılmaz bir güç ve özgürlük olma hissi veriyor. İki yıldır motorumla Ege’yi geziyorum. Kıyı köşelerini, arabayla girmeye üşendiğim yan yolları görüyorum.

Hayat, otobandan çıktığınızda, standart yolları reddettiğinizde daha güzel. Hiçbir şeyin imkansız olmadığını biliyorum. Doğru planlamayla insan isterse her şeyi yapabilir.
Şimdi uzak yollara, bilmediğim ama benim olan yollara düşme zamanı. Yola düşmek aslında insanların aklına düşmektir. Nasıl düşmek istediğimize biz karar veriyoruz. Sosyal medya hesaplarımda takipçi kitleme baktığımda, “bir gün ben de senin gibi yaşamak istiyorum abla” diyen bir sürü genç kızla temas halindeyim. Bu seyahatte de amacım hayal kurma hissini vermek.
Bizler masal okuyan, dinleyen, yaratıcı hayal gücü olan bir nesildik. Bir çocuğa hayal kurmayı, özgür olmayı aşılamalıyız.
Yol planlarımı ve heyecanımı paylaşınca MİNİMİKO ile yollarımız birleşti.
Şimdi hem özgür olmanın gerçek halini, hem de hayal kurabilmeyi öğreten masal dergimizle yola çıkmaya hazırlanıyorum. Mardin’e.
Neden Mardin? Çünkü benim için bu ülkenin masal kenti Mardin. 5000 yıllık bir geçmişi var. Eğer uzun yol yapacaksam önce kendi topraklarımın güzel şehirlerine yapmalıyım. 2018 yılında üçüncüsü düzenlenen masal günleri var; Türkiye’nin her yerinden masal anlatıcıları burada buluşuyor. Masal kent Mardin masalları seviyor.
Ekim ayında mini bir tur ile Mardin’e gittim, aklım orada kaldı. Şimdi kendi masalıma seyahat planı yaptım. Başka kızlar da büyüyünce kendi masallarını yaratıp özgür yolculuklar yapsın istiyorum. Zor olmaz mı diyorlar; kolay olan şeyler mutlu etmiyor ki insanı. Hayal edip, emek verip, elde etmenin hazzını başka hiçbir şeyde bulamazsınız.
10 Haziran’da yola çıkıyorum.

Siz de miniklere bir masal iletmek isterseniz minimiko.com.tr ile iletişime geçebilirsiniz.
Bir dergide sen göndermek istersen buraya tıklaman yeterli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz