blank

Bir nefeslik kaçış rotaları
Şehirden, işlerden, her şeyden darlandığımızda bambaşka bir hava solumak istediğinizde ben çevre köylere kaçıyorum.

Aslında ne gereksiz hırsların içinde olduğumuzu, hayatın her şekilde devam ettiğini, mutlu olmak için çok paraya, elbiseye, arabaya ihtiyacımızdan çok, huzura sağlığa, dostlara daha çok ihtiyacımız olduğunu anlıyor insan.

İşte böyle bir günde Germiyan Köyüne gittim, arada giderim.Benim için Germiyan’a gitmek için sebep var ;
1- Nuran abla duvarlara yeni neler boyamış diye görmek

Nuran Erden yani Nuran abla köyün duvarlarını boyuyor , bir iki üç derken köyün her köşesi renklenmeye başlıyor, yaratıcılık böyle bir şey durduramıyorsun ve şimdi ünü ekmeğin önüne geçti.
Neden Nuran abla diyorum, köyü gezerken mutlaka onunla karşılıyorsunuz ben her gittiğimde karşılaşıyorum, kahve içip sohbet ediyoruz. Hatta evlerinin bahçesinde minik bir cafeleri de var orada da bulabilirsiniz. (Bu fotoğrafın tam karşısı onların cafesi)

blank


2- Muhteşem Germiyan ekmeğinden almak .

Biraz fazla alıp, dilimleyip buzluğa atıyorum. Hem ekşi maya oluşu hem de lezzeti sebebiyle özellikle sabah kahvaltısında kızartıp üstüne tereyağ ile muhteşem bir lezzet oluyor. yada kızartıp üzerine biraz zeytinyağı gezdirip kekik , karabiber ekebilirsiniz.


3- Dönüşte Balıklıova Özal’ın Yerinde kalamar ziyafeti yapmak .

Açıkçası bu zamana kadar gitmemiştim büyük kayıpmış. Genelde ekmeği alıp, hoş sohbetimizi yaptıktan sonra Ildırı, Balıklıova Gülbahçe üzerinden dönüşe geçiyorum.

Bazen Ildırı ‘da bir şeyler atıştırıp yola devam ediyordum. Ama bundan sonra bu güzergahın vazgeçilmezi Özal amca olacak;)

Hem çok lezzetli ve taze hem de fiyatları gayet makul.

Bu 3 öneriye ek olarak özellikle otobandan aceleyle gitmeyin diye büyük bir önerim var. Yan yollar çok güzel, köyler muhteşem. Aceleyle gidilen bir yolda güzellikleri kaçırmamanız dileğiyle …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz