blank
Rita&Koko

Bir gün yine diyetteyim , zaten benim ömrüm diyetle geçti herkes bilir , istikrar sorunum var . birisi ne güzel zayıflamışsın dediği anda salarım .

Neyse yine diyette ve Bodrum’da olduğum bir zaman diliminde reklamcı arkadaşım Serap Eflanlı sen bir makarnacıya götüreceğim dedi.

ve yollarımız Bodrumun Makarnacısı Koko ve Rita ile kesişti .

Gerçekten diyet yakar .

RİTA ve Koko Fesçi, yıllarca deri tekstiliyle uğraşmışlar. 2010 yılında sağlık sorunları sebebiyle her şeyi arkalarında bırakıp İstanbul’dan Bodrum’a göçmüşler. İlk yıl Rita, kendi tasarımı yazlık terliklerden ürettirip Bodrum’daki dükkanlara toptan satmış. İkinci sene bir Amerikan firmasının bayisi olup taze meyve suyu satan ‘Fresh Mix’ adlı mekan açmışlar. Üçüncü yıl ise butik kafe işine girmişler. Kafe, hem Rita’nın tasarımları, hem de yemekleriyle birleşmiş. Daha sonra Rita’nın kendi özel reçeteleri olan soslarla makarna menüye katılmış.

İKİNCİ YAŞAMLARI

Bu süreçte Rita, İtalyan mutfağı eğitimi almış. Ardından da iş, kendi makarnalarını üretmeye varmış. Pancarlı, enginarlı, mürekkepli, fesleğenli çeşitler üretmeye başlamışlar.

2016’da büyük bir yangın çıkmış ve işyerleri yanmış. O sıkıntılı durumdan dost ve arkadaşlarının maddi-manevi desteğiyle çıkmışlar. Rita ve Koko, hayat enerjilerine hayran olduğum kişiliklerini dükkanlarına da yansıtmışlar.

Bir insanın hayatında iyi gitmeyen durumlar varsa değiştirmesi ve kalıplarının dışına çıkılması gerektiğine inanan Rita Fesçi, “İyi ki de değiştirmişiz. Bitez’deki ‘Bodrum Makarnacı by Koko’ bizim ikinci hayatımız” diyor.

DOĞAL MAKARNALAR
Menüde sadece makarna yok! Bodrum çökertme, Avusturya usulü schnitzel ve salata çeşitleriyle konuklarını ağırlıyorlar. Dilerseniz kendi ürettikleri doğal makarnaları paket halinde dükkandan ya da internet sitelerinden de satın alabiliyorsunuz. Birçok mekana yemek yemeye gidilir ama ben burada kendimi gerçekten misafirliğe gitmiş gibi hissediyorum.

 

Bitez Mah. Atatürk Cad. 60/2 BODRUM/MUĞLA

0252 363 91 14
 [email protected]

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz