Uzun zamandır, en merak ettiğim ama bir türlü fırsat bulup gidemediğim, mekanlardan biri idi Midyeli…

Hani önünden geçersiniz ve ”bir türlü şuraya gelemedik” dersiniz ama gitmeyi de bir türlü başaramazsınız ya Midyeli benim için o hale gelmişti…

 

Bir çeşit şehir efsanesi …

sonunda dün akşam başardım, gözümde o kadar büyümüştü ki ; seremoni  ile menü incelendi… 

hmm hangisinden yesek ki , bak bu da leziz bir arkadaşa benziyor derken son karar , 4 çeşit siparişi ortaya verdik…

hani vardır ya ; ”şimdi bunu söylesem ya arkadaşımınki daha güzel gelir gözüm kalırsa ” tribine girmeyelim dedik.


ve hiç pişman değiliz hepsi birbirinden leziz idi ,işini ve yemeği severek yapan insanların yarattığı  bir marka olduğu o mikkemmel 🙂 lezzetlerden belli idi :).Fiyatlar derseniz  ,gayet makul idi.

işin özeti #midyeli bir harika dostum:)

Anasayfa


Mekanın hikayesi ise aşağıda midyeli’ nin sitesinden alındı ;

midyeli‘nin Hikayesi

Bundan 7 yıl önce çok gezen, çok okuyan bir çiftin; Metin & Ayşe Çiner’in hikayesi ile başladı midyeli’nin de serüveni.Belçika’nın daracık sokaklarında, Marsilya’nın 2 masalı lokantalarında, Kuzey denizlerinde, Türkiye’nin güneyinde; hep iki kabuklu bu mucizenin peşinden gitti: Midye’nin.

Hayalleri ise bir gün; mönüdeki baş kahramanın midye olacağı, midyeyi ana vatanına yeniden, hem de bin bir çeşidi ile getireceği bir restoran açmaktı. Herkesin çekinmeden geleceği, kasmadan eğleneceği, doyasıya midye yiyeceği, sofralara şen kahkahaların eşlik edeceği.

midyeli bugün sadece İzmir’de. Midye’nin ana vatanında. Hedefleri büyük. İzmir’den çıkıp tüm ülkeye yayılmak, sevenlerine kavuşmak için gün sayıyor.

1444 No:A, 1847/4. Sk., 35520 Konak/İzmir

(0232) 422 2226aa4 aa aa1 aa2 aa3